Študentski projekti 2022/2023
natisniUniverza na Primorskem je uspešno pridobila sredstva za izvajanje projektov v okviru razpisa Projektno delo za pridobitev praktičnih izkušenj in znanj študentov v delovnem okolju 2022/2023. Naložbo financirata Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada ter Republika Slovenija, in sicer Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije.
Predmet javnega razpisa je sofinanciranje izvedbe projektov, s katerimi se krepi sodelovanje in povezovanje visokošolskega sistema z gospodarstvom ter z negospodarskimi in neprofitnim sektorjem v lokalnem/regionalnem okolju. V projektne aktivnosti se bodo vključili študenti pod mentorstvom pedagoških mentorjev, delovnih mentorjev oziroma strokovnih sodelavcev iz lokalnega/regionalnega okolja.
Projekti so razdeljeni v dva sklopa, in sicer:
SKLOP A: izvedba projektnih aktivnosti študentov in pedagoških mentorjev iz visokošolskih zavodov, v sodelovanju s partnerji iz delovnega okolja (delovni mentorji iz gospodarstva).
Od marca do konca julija 2023 bo 8 študentov, skupaj s 3 pedagoškimi mentorji ter 1 strokovnim sodelavcem iz sodelujoče organizacije bilo vključenih v naslednji projekt:
-
Naslov projekta: Invazivke na pogorišču Parka miru na Cerju
Od marca do konca maja 2023 bo bilo 6 študentov, skupaj s 2 pedagoškima mentorjema ter 1 strokovnim sodelavcem iz sodelujoče organizacije iz negospodarskega ali neprofitnega področja, vključenih v naslednji projekt:
S pridobljenimi projekti UP FAMNIT nadgrajuje izkušnje, pridobljene na prejšnjih razpisih Po kreativni poti do praktičnega znanja ter Študentskih inovativnih projektih za družbeno korist.
S klikom na »Študentski projekti UP« lahko dostopate do drugih študentskih projektov Univerze na Primorskem.
»Naložba se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014-2020, prednostne osi: 10. Znanje, spretnosti in vseživljenjsko učenje za boljšo zaposljivost; prednostne naložbe: 10.1 Izboljšanje enakega dostopa do vseživljenjskega učenja za vse starostne skupine pri formalnih, neformalnih in priložnostnih oblikah učenja, posodobitev znanja, spretnosti in kompetenc delovne sile ter spodbujanje prožnih oblik učenja, tudi s poklicnim svetovanjem in potrjevanjem pridobljenih kompetenc, specifičnega cilja: 10.1.3 Spodbujanje prožnih oblik učenja ter podpora kakovostni karierni orientaciji za šolajočo se mladino na vseh ravneh izobraževalnega sistema.«